Svatební market – online svatební tržiště

Svatební Market je poměrně nový projekt, který nyní otevírá své brány. Je online svatebním tržištěm, kde pořídíte vše, pro svou dokonalou svatbu. Můžete zde nakoupit produkty, stejně jako poptat svatební profesionály. Kdo za tímto projektem stojí? Jak to celé funguje? Co přináší prodejcům a dodavatelům svatebních služeb? Vyzpovídali jsme jeho zakladatelku Alici Malík Pilatíkovou.

Jak vznikl nápad na založení Svatebního marketu? 

Jsem dlouholetá milovnice svateb a všeho co s nimi souvisí. Proto jsem před několika lety na Facebooku založila několik svatebních skupin. Baví mě sledovat svatební trendy i to, co nevěsty řeší.  

A právě z těchto skupin se zrodila první myšlenka na založení Svatebního marketu. Pozorovala jsem, co nevěsty hledají, jaké problémy řeší.  Několikrát se mi stalo, že prodejce z mé skupiny neposlal objednané zboží, nebo dodavatel služby neodvedl svou práci na 100%. I  to se někdy stává, ovšem já jsem s podobnými zprávami nemohla nic dělat. 

A tak jsem začala uvažovat nad tím, jak nevěstám pomoci. Jak ulehčit a zrychlit shánění toho všeho, co je na svatbu potřeba (a že toho není málo). 

Co na něm snoubenci najdou?

Mý cílem a snem je, aby na něm našli vše, pro svou dokonalou svatbu. Od výzdoby, oznámení, šatů, až po kameramana, DJ, floristky, nebo svatební koordinátorky.  Aby mohli v klidu nakoupit i poptat služby. A to vše rychle, jednoduše, bezpečně a na jednom místě. Také bych si přála, aby sdíleli své zkušenosti s prodejci i dodavateli služeb v rámci hodnocení. Pomohou tím dalším kupujícím ve výběru. 

Proč model online svatebního tržiště? 

To zase vychází z mé zkušenosti ve FB skupinách, ve kterých mám obrovské množství velmi šikovných a kreativních lidí, kteří vyrábějí a prodávají nádherné věci. Ne všichni však mají svůj e-shop, nebo jej mít ani nechtějí. Jim chci dát prostor pro představení a prodej produktů, bez nutnosti platit doménu, hosting, poplatek za vedení e-shopu a starat se o marketing. Chci jim dát možnost založit si vlastní obchod úplně zdarma bez nutnosti platit měsíční poplatky.  Těm, co už své obchody mají, zase nabízí tržiště další prodejní kanál. 

Jak je to se svatebními službami? 

Ty jsou v rámci svatby nepostradatelné a proto mají místo i na Svatebním marketu. Dodavatelé služeb si mohou vytvořit profil dodavatele a nabídnout snoubencům své služby. V rámci služeb bych ještě ráda rozšířila možnosti propagace v rámci profilu, jako například možnost vkládat fotky, nahrávat dokumenty, nebo uvádět volné termíny. Změny už jsem zadala IT specialistovi k implementaci a doufám, že budou co nejdříve plně funkční. 

Když chci být na marketu, kolik mě to bude stát? 

Pokud prodáváte produkty se svatební tématikou můžete si otevřít na tržišti svůj obchod. Tento obchod si můžete otevřít zcela zdarma a nejsou tu  žádné měsíční poplatky. Platíte až provizi z již prodaného zboží. Tato provize je aktuálně ve výši 13%. Nicméně to funguje tak, že prodejce zadá cenu, za kterou chce produkt reálně prodat. Provize 13% se automaticky přičte k této částce.

Pokud jste dodavatel, můžete si vytvořit profil dodavatele. Tento profil je do konce roku 2021 zdarma. Poté se platí měsíční paušál ve výši 350 Kč za měsíc. Tato cena je konečná. Nejsem zastánce cenových balíčků, ani systému platby na rok dopředu atd. Každý dodavatel si sám rozhodne, které měsíce chce mít profil aktivní. Počet služeb v rámci profilu není nijak omezen. Takže pokud pečete dorty a k tomu jste floristka, stačí vám jen jeden profil. 

Co kromě prodeje market nabízí? 

Je tu možnost využití našeho kalendáře. Každá prodejce/dodavatel má možnost v rámci kalendáře prezentovat události, jako jsou například dny otevřených dveří, webináře, veletrhy atd. 

V rámci blogu pak je možné mít článek o vás a vašem podnikání, o novinkách a aktuálních akcích atd. 

Prodejci mohou také vystavit své zboží na hlavní stránce webu v sekci doporučené produkty, nejprodávanější produkty, nebo TOP produkty.

Všechny naše prodejce a dodavatele prezentujeme na FB na stránce svatebního marketu a ve FB skupině Svatba od A do Z – inspirace, rady, tipy, soutěže, bazárek a mnohem více, která má přes 23 000 členů i v dalších svatebních skupinách. Samozřejmostí je sdílení na Intagramu @svatebni_market a @svatbaodadoz. Máme také You tube kanál i pinterest. Jakmile bude na marketu dostatek prodejců, spustí se také placená reklama na Googlu a Seznamu.

Jak se stát prodejcem nebo si vytvořit profil dodavatele? 

Je to jednoduché na stránce www.svatebni-market.cz dole, před sekcí blogu, si můžete vybrat zda chcete vytvořit obchod, nebo vytvořit profil. K registraci stačí e-mail a telefon. Po registraci přejdete hned do svého profilu a můžete začít vyplňovat další údaje. Všechny profily a obchody schvalujeme s mojí kolegyňkou Míšou ručně. Abychom mohli profil schválit je nutné mít vyplněn název profilu, nahrané produkty/služby a u obchodů také obchodní podmínky. Pokud nemáte vlastní můžete si stáhnout vzorové zde a ty si upravit pro svou potřebu.   

Svatební market je velmi zajímavý projekt, kterému přejeme hodně úspěchu a věříme, že o něm ještě bude hodně slyšet. 

You May Also Like