PES NA SVATBĚ?!
Svatba je jedním z nejkrásnějších dní v životě. Chceme mí po boku všechny, které milujeme. Často to kromě rodiny a přátel jsou také naši čtyřnozí mazlíčci. Jak se na svatbu s pejskem připravit? Na co si dát pozor? A jaké jsou možnosti, pokud pejska na svatbě mít nebudete? Čtěte dál a vše se dozvíte.
Já jako zarytá pejskařka jsem měla ohledně naší svatby jasno. Naše fenka Archie musí být s námi. Je jako moje dítě a nedovedla jsem si bez ní svůj velký den představit. Takže tomu, aby mohla být s námi jsme přizpůsobili výběr místa hostiny. Navíc také moji rodiče a kamarádi mají pejsky, takže jsem věděla, že musím vybrat tak, aby tam mohli být všichni.
Pokud tedy plánujete mít svého pejska na svatbě je ideální o tom v dostatečném předstihu informovat hosty. Také si zjistěte, zda někdo z pozvaných nemá na psi alergii, nebo zda nemá ze psů panický strach (ano i to se stává).
Pokud chcete mít svého čtyřnohého miláčka na svatbě je nutné na to myslet už ve chvíli, kdy vybíráte místo obřadu i hostiny. Pokud chcete, aby byl pejsek s vámi už na obřadu, vyhněte se místům jako jsou muzea, hrady, zámky a celkově památky. V drtivé většině případů je vstup se psem zakázán. Obdobné je to u kostelů.
Naopak volte místa otevřená jako jsou zahrady, lesní kaple, louky, stodoly, altánky a jiné.
V místě hostiny se pak ptejte, zda tam pejsek může a za jakých podmínek. Někde pejsci sice smí, ale musí být neustále na vodítku. Nebo nesmí vstupovat na trávník a podobně. Pokud máte hostinu včetně ubytování, zjistěte si, zda pejsek může být také ubytován a kolik se za něj platí.
Kdo se bude o pejska v průběhu svatebního dne starat?
Vy jako snoubenci, budete mít spoustu jiných povinností a nezbude vám moc času. Proto si určete osobu, která bude mít pejska v průběhu svatebního dne na starosti. Ideální je někdo z hostů (ne svědci, ti mají své práce dost), koho pejsek dobře zná.
Nezapomeňte pejskovi nabalit jídlo a pro jistotu i pití. Je předpoklad, že pokud už někde smí pejsci, budou tam pro ně mít misky s vodou, ale spoléhat na to nemůžete.
Na co si dát pozor?
Počasí
V posledních letech jsme v létě zažili velmi vysoké teploty. Náchylní jsou na ně převážně plemena s kratším čumákem. Pro pejska zajistěte chladnější místo a dostatek tekutin.
Hluk
Někteří pejsci jsou citliví na hluk, který jim nedělá dobře. Pokud je to případ vašeho pejska, zvažte jeho účast ve večerních hodinách, kdy hraje hudba, nebo pokud plánujete ohňostroj.
Kemení
Upozorněte všechny svatební hosty, ať vašeho pejska nekrmí. Zejména kořeněná jídla, čokoláda nebo přílišné množství jídla by mohly způsobit vážné zažívací potíže. Nechcete přece strávit svatební noc na veterinární pohotovosti.
Děti
Velmi ožehavé téma. Děti, zvláště pokud jsou menší, mohou pejska v rámci hry dráždit. Pokud na to není zvyklý, může se ohnat a neštěstí je na světě. Upozorněte proto osobu, která má pejska na starosti, aby dávala pozor. Také rodiče upozorněte, aby si děti při hraní s pejskem hlídali.
Pejsek s námi nebude
Rozhodli jste se, že nakonec pejska na svatbě mít nebudete? Máte několik možností, jak ho ve váš svatební den zajistit.
Přátele
Máte známé, kteří na svatbě nebudou a byli by ochotni vám pejska pohlídat? Pokud ano, máte vyhráno. Ideálně by to měl být někdo, koho pejsek zná.
Psí školka/hotel
Další možností je dát pejska do psí školky. Ceny za hlídání na celý den se pohybují od 350 Kč až do 1000 Kč.
Psí chůva
Hlídání pejska přímo u vás doma. V ceně je venčení i psí aktivity. Ceny se pohybují od 500 Kč až do 2000 Kč za den.
V pohodlí domova
Pokud máte hostinu v místě bydliště, nebo přijatelné dojezdové vzdálenosti, můžete pejska nechat doma. Během dne jej pak zajede někdo ze svatebčanů vyvenčit.
Za mě pes na svatbu prostě patří. Pokud nemáte v rodině těžké alergiky a váš pejsek dobře snáší větší počet lidí i hluk, není důvod jej na svatbě nemít.
Sledujte naší stránku Svatba od A do Z také na Facebooku.
Leave a Reply