RUSTIKÁLNÍ, BOHO NEBO VINTAGE? OSM NEJPOPULÁRNĚJŠÍCH SVATEBNÍCH STYLŮ

Jak chcete aby Vaše svatba vypadala? Jak se chcete cítit? Odpověď na tyto otázky určuje v jakém stylu se svatba ponese. Vyberte si ten svůj!

Je to tady! Váš pan božský Vás požádal o ruku. Hned po opadnutí návalu emocí začínáte plánovat. Víte přesně, jak má Vaše svatba vypadat? Pokud ano máte napůl vyhráno. Můžete každému dodavateli do podrobností popisovat, jak mají vypadat dekorace, kytice, stoly atd. Anebo si můžete pomoci svatebními styly. Pokud totiž víte, jaký svatební styl se vám líbí, máte napůl vyhráno a ladíte pouze detaily. Hlavní směr už je určen.

Vintage

Jeden z nejoblíbenějších stylů posledních let. Chytí Vás za srdce svým romantickým nádechem, vyjádřeným prostřednictvím retro doplňků. V tomto stylu najdete dekorace, jako jsou ptačí klícky, lucerny, staré kufry, starý nábytek, rámy obrazů, svíčky, staré knihy, nebo hodiny. V květinové výzdobě dominují růže, pivoňky a lístky eukalyptu. Dalším důležitým prvkem je krajka. Tu najdete nejen v rámci dekorací, ale je důležitým prvkem i na svatebních šatech nevěsty. Velmi často v tomto stylu najdete použity rodinné fotografie a další předměty spjaté s rodinnou historií.

Retro

Jak už samotný název napovídá, tento styl se vrací zpět v čase. Můžete si vybrat jakékoliv období v historii a přenést do něj svůj svatební den. Inspirovat se můžete kteroukoliv historickou epochou. Velmi oblíbené je například období první republiky. Celý styl svatby je laděn do duchu dané doby. Někdy může být obtížnější sehnat dobové dekorace. Pokud si vyberete tento styl, doporučuji projít antikvariáty a bazary. Můžete tam najít hotové poklady.

Rustikální

Rustikální styl (venkovský) je v současné době velmi populární a jeho obliba stále roste. V tomto stylu hrají hlavní roli přírodní materiály jako dřevo, sláma, juta a další látky, zelenina, ovoce, luční květiny atd. Ideálním místem, kde uspořádat svatbu v tomto stylu jsou stodoly, statky, vinice. Nádherné jsou také otevřené prostory, jako louky a zahrady. Svatba může být inspirována aktuálním ročním obdobím. Šaty nevěsty vynikají jednoduchostí. Hlavním doplňkem bývá věneček ideálně z lučních květů.

Dyi

Svatební trend DYI (z anglického do it yourself – udělej to sám/sama) si u nás pomalu získává na oblibě. V tomto stylu si snoubenci celou svatbu řeší sami. Nejde jen o svatební dekorace, ale také o jídlo, pití a vše ostatní. Dekorace vyrábí většinou nevěsta, a to už dlouhou dobu před svatbou. Krepové pompony, krabičky na ubrousky, papírové srandičky do fotokoutku, girlandy, svatební oznámení to vše se dá vyrobit. Tento styl je ideální pro ty, kteří mají na přípravu dostatek času a šikovné ruce.

Boho

Styl BOHO představuje dokonalé spojení volnosti, originality a neskutečné romantiky. Neexistují tu žádné hranice ani pravidla. Naopak kreativitě a nápadům se meze nekladou. Nevěsta připomíná vílu. Rozevláté šaty, jen jemně sepnuté vlasy a v nich věnec z lučního kvítí. Klidně může mít šaty po babičce a bosé nohy. Obřady v boho stylu probíhají nejčastěji venku, ideálně na louce, nebo na mýtině v lese. Dekoracím vévodí lapače snů, macramé, nejrůznější brány, krajky atd. Vše je vyrobeno hlavně z přírodních materiálů, jako je dřevo, lýko, sláma, peří. Výzdobě vévodí záplava živých květin, ideálně rostoucích v místě konání svatby. Nic tu není uhlazené a uměle nastrojené. Vše působí přirozeně, bohémsky a nezávisle. Pokud chcete nekonvenční svatbu podle svých pravidel je boho váš styl.

„Eko“

Tento styl potěší všechny, kteří milují „eko“ životní styl. Jak už samotný název napovídá, využívají se zde pouze ekologické materiály a myslí se na celkovou udržitelnost. Primárně jde o to, abyste svou svatbou zanechali co nejmenší stopu na této planetě. Ideálním místem pro svatbu v tomto stylu jsou farmy, stodoly, nebo lesní kaple. Obřad i hostina na jednom místě, by se nemusela používat auta. Udržitelnost prostupuje všemi přípravami na svatební den. Žádné umělohmotné nádobí, ani dekorace z umělé hmoty, nebo plastu, v tomto stylu nenajdete. Naopak oznámení z ručního nebo recyklovaného papíru, svatební šaty z bavlny, lnu, konopí, organické potraviny vévodící hostině a výzdoba vyráběná třeba ze starých záclon to je styl „eko“.

Glamour

Glamour (česky půvab) je styl okouzlující, elegantní, trochu extravagantní, plný lesku a třpytu. Svatební den se nese ve znamení luxusu. Šaty nevěsty jsou bohatě zdobené. Výzdoba je okázalá a vévodí jí třpytivé dekorace a bohatě zdobené stoly. Ideálním místem pro tento styl svateb jsou zámky, hrady, muzea, letohrádky. Svatební hostina se odehrává v luxusních resortech, hotelích, nebo třeba golfových klubech.

Tematické svatby

V zahraničí velmi populární styl. Celá svatba je stylizována podle určitého tématu. Například svatba ve stylu Vašeho oblíbeného filmu. Už jsem viděla svatbu ve stylu Star Wars, Ledové království, nebo třeba svatbu pode filmu Fantom opery. Nemusí to být jen filmy, může to být pouze téma, které je vám blízké například letadla, lego, vláčky, upíři prostě cokoliv. Celá svatba se nese v duchu tohoto tématu. Přizpůsobují se mu šaty snoubenců, místo, výzdoba i hostina.

Nemůžete si vybrat svůj styl? Líbí se vám od každého něco? Nevadí. Svatba je Váš den! Nebojte se kombinovat. Klidně si vyberte z každého stylu, co se vám líbí a vytvořte si svůj jedinečný styl. A v jakém stylu bude Vaše svatba?

You May Also Like

Leave a Reply